• چهارشنبه 30 بهمن 1398, 18:03
  • کد محتوا:2581
آمادگی مدارس برای اسکان ۱۲ میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز ۹۹

مدیرکل تعاون و پشتیبانی از آمادگی آموزش و پرورش برای اسکان ۱۲ میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز ۹۹ و با حضور ۲۴ هزار عوامل اجرایی در تعداد ۷۰۵ پایگاه پذیرش در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ايمنا به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گودرز کریمی‌فر، اظهار کرد: آموزش و پرورش برای اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان و به‌منظور افزایش طیب خاطر معلمان شاغل و بازنشسته، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان را با شعار (کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان) با حضور ۲۴ هزار عوامل اجرایی در تعداد ۷۰۵ پایگاه پذیرش در سراسر کشور، به‌صورت شبانه‌روز تا پایان تعطیلات نوروزی، به مسافران فرهنگی، خدمات رفاهی ارائه خواهد کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش، در طرح اسکان نوروزی، آمادگی اسکان ۱۲ میلیون نفر روز را با تجهیز ۳۹۸ مرکز رفاهی (خانه معلم) با ظرفیت ۱۶ هزار و۸۰۰ تخت‌خواب و ۵۰ پردیس دانشگاهی با دارا بودن ۲۰۰۰ خوابگاه به انضمام ۳۰۰ اردوگاه مجهز در قالب ۳۰۰۰ سوئیت و همچنین اختصاص ۱۱ هزار مدرسه تجهیز شده در قالب ۱۰۵ هزار کلاس درس، برای فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروزی، فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، گفت: سامانه رزرو اینترنتی برای کلیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته به آدرس eskan.m edu.ir از تاریخ ۹ اسفند تا ۲۳ اسفند فعال خواهد بود و بعد از تاریخ مذکور، هرگونه پذیرش مسافرین فرهنگی، صرفاً به‌صورت حضوری، میسر است. ضمن اینکه کلیه مسافرین فرهنگی به همراه اعضا خانواده در کلیه ستادهای اسکان در ایام تعطیلات نوروزی، تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند.

کریمی‌فر تصریح کرد: در اسکان نوروز ۱۳۹۹ توجه به مواردی از قبیل رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس مجری طرح اسکان، توجه به بهسازی و زیباسازی پایگاه‌های پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان نوروزی، آماده‌سازی سفره ۷ سین جهت جذابیت و ارتقا طیب خاطر مهمانان، اطلاع‌رسانی لازم با نصب برنوشته‌های اسکان در مبادی شهرها با رویکرد هدایت مسافرین به ستادهای اسکان و برپایی نمایشگاه‌های بومی و محلی در جوار پایگاه‌های اسکان برای آشنایی بافرهنگ و سنن محلی به‌منظور افزایش ماندگاری سفر و بهره‌مندی از دستاوردهای قومی و محلی استان‌ها، با رویکرد برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هماهنگی، کنترل و نظارت به‌طور جدی در سراسر کشور، پیش‌بینی و عملیاتی شده است.