• جمعه 01 فروردین 1399, 13:59
  • کد محتوا:3152
نوروز در خانه بمانیم و بازی‌سازی کنیم

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: این نوروز را در خانه بمانیم و بازی سازی کنیم، بیایید این بهار را شادتر از همه بهارهایی که داشته ایم کنار هم بمانیم تا ارمغانش سلامتیو شادی برای همه باشد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان با اشاره به اینکه هر تهدیدی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد و با توجه به اینکه در روزهای بسیار سختی قرار داریم و شیوع بیماری کرونا نیز مشکلات و مسائل زیادی را برای همه جامعه به وجود آورده است اظهار داشت: ما می‌توانیم از این رویداد پیش آمده که باعث شده تا تمام اعضا خانواده در خانه بمانند برای گذراندن وقت بیشتری بایکدیگر استفاده کنیم و لحظات شاد و خوبی را به وجود آوریم و از این فرصت برای تعمیق بیشتر روابط خانوادگی استفاده کنیم.

وی در ادامه با عنوان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۹۹ را با نویدی تازه آغاز می‌کند خاطر نشان شد: این نوروز را در خانه بمانیم و بازی سازی کنیم، بیایید این بهار را شادتر از همه بهارهایی که داشته ایم کنار هم بمانیم تا ارمغانش سلامتی و شادی برای همه باشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه در برهه کنونی خانواده‌ها باید در خانه بمانند و ایام نوروز نیز پیش رو است در همین راستا نیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از این فرصت استفاده کرده است و جهت عمل به وظایف ذاتی خود و به عنوان یار همیشه همراه کودکان و نوجوانان طرحی را با عنوان "تعطیلات نوروز را در خانه بازی سازی کنیم" ویژه خانواده‌ها و فرزندان کودک و نوجوان آنان در ایام نوروز ۹۹ طراحی کرده است.

قلمکاریان ادامه داد: در همین راستا خانواده‌ها می‌توانند بازی جدیدی را طراحی کنند و با فرزندان خود اجرا کنند یا اینکه با تغییر بازی‌ها، طرح‌هایی تازه خلق کنند تا بتوانند بازی‌ها را در خانه و در کانون گرم و صمیمی خانواده خود اجرا کنند و طرح‌ها و ایده‌های خود را برای کانون پرورش فکری ارسال کنند تا به بهترین و برترین بازی‌ها و ایده‌ای سرگرمی جوایزی توسط کانون پرورش فکری اهدا شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه افزود: علاقمندان برای شرکت در این طرح می‌توانند انواع بازی‌های حرکتی و مهارتی، فکری، دیجیتالی و.... را طراحی و اجرا نمایند این بازی‌ها می‌تواند فردی یا گروهی طراحی و اجرا شود و پس از طراحی و آماده سازی بازی‌ها خانواده از این بازی‌ها فیلمی با مدت زمان ۹۰ ثانیه تا دو دقیقه تهیه و به آدرس peykomid99@gmail.com ارسال نمایند.

قلمکاریان در ادامه اضافه کرد: کلیه دانش آموزان ۷ الی ۱۵ سال با مشارکت اعضا خانواده خود می‌توانند در این طرح شرکت کنند و همچنین لازم به توضیح است که آثار ارسالی باید دارای نام و نام خانوادگی، شماره تماس، نام بازی، تعداد شرکت کتنده و گروه سنی باشد و مهلت ارسال آثار نیز تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ است.

وی در ادامه بیان کرد: پس از اتمام زمان و بررسی بازی‌ها طی مراسمی از برگزیدگان این طرح نیز تقدیر به عمل می‌آید.